Kurs Florystyki I i II stopnia 100h

od 799 pln

Kurs Florystyki I i II stopnia prowadzony jest od jest od podstaw. W czasie 100 godzin zajęć realizujemy do 80% ćwiczeń praktycznych. Oferujemy konkurencyjne ceny już od 799 zł. Zajęcia odbywają się w trybie dziennym i weekendowym w wybranych miastach.

Program kursu

N

Zawód florysta -perspektywy rozwoju z branży

N

Materiał roślinny

N

Florystyka okolicznościowa

N

Florystyka ślubna

N

Marketing wyrobów i usługi florystyczne

N

Florystyka komunijna

N

Florystyka Adwentu, Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy

Pobierz aby zapoznać się
ze szczegółowym planem kursu

Gwarancja małych grup

od 6 do 12 osób

Materiały szkoleniowe

w postaci dodatkowego skryptu lub książki

Ćwiczenia praktyczne

to aż 80 % zajęć

FAQ pytania i odpowiedzi

Do czego przygotuje mnie ten kurs?
Kurs florystyczny I i II stopnia pozwoli uczestnikom przede wszystkim zdobyć unikalne techniki kompozycji kwiatowych. Bukieciarstwo, bardziej fachowo nazywane florystyką, to dziedzina obecnie bardzo modna. Rozwija zmysł estetyczny, smak kolorystyczny, wyczucie proporcji oraz zręczność. Pozwala oderwać się od zgiełku codzienności i szybkiego tempa życia, wyrażać swoje emocje za pomocą kwiatów. Być może dlatego układanie bukietów staje się coraz częściej zajmującym hobby, jak i sposobem na życie zawodowe włączając możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji na ogromnych wystawach florystycznych.
Do kogo adresowany jest ten kurs?
Zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w kursie, tematyka szkolenia jest dostosowana do potrzeb każdego kursanta. Kurs I stopnia skierowany jest do osób, które rozpoczynają swoją przygodą z profesjonalną florystyką, chcą zajmować się nią na co dzień. Podczas szkolenia I stopnia tematyka podejmowana jest od podstaw po zagadnienia bardziej zaawansowane, dlatego zapraszamy wszystkich bez względu na doświadczenie. Natomiast kurs zaawansowanej florystyki II stopnia przeznaczony jest dla osób, które które poszukują pomysłu na swoją karierę zawodową, mają już doświadczenie w branży florystycznej lub nakierowane są na założenie własnej działalności gospodarczej. Niezbędnym warunkiem uczestnictwa na poziomie zaawansowanym jest ukończenie szkolenia I stopnia lub posiadanie wiedzy i umiejętności równoważnej.
Jakie umiejętności nabędę po odbyciu tego kursu?

Dzięki szkoleniu każdy uczestnik:

 • dowie się jak wygląda aktualnie rynek florystyczny;
 • pozna barwy i zasady kompozycyjne;
 • zdobędzie podstawową wiedzę na temat teorii bukieciarstwa i jej historii, a także narzędziach i preparatach stosowanych do wykonywania kompozycji;
 • pozna najnowsze techniki wykorzystywane we florystyce;
 • pozna techniki pielęgnacji roślin, a
 • także kompozycje roślin ciętych;
  dowie się jakie ważne czynniki powinniśmy uwzględnić przy podjęciu
 • decyzji zakupowej kwiatów;
  zdobędzie wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu florystyki ślubnej, funeralnej czy okolicznościowej,
 • zdobędzie cenne informacje ze świata florystyki, pomocne na stanowisku pracy.
Gdzie mogę pracować po ukończeniu kursu?

Umiejętności zdobyte na kursie florystyki pomogą uczestnikom w znalezieniu pracy w zawodzie bukieciarza – florysty. Po kursie wielu absolwentów decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu szkolenia dla florystów możesz pracować przede wszystkim na stanowisku florysty zarówno w małej kwiaciarni jak i w dużych przedsiębiorstwach florystycznych. Bardzo często floryści współpracują z architektami krajobrazu czy wnętrz, a także konsultantami ślubnymi. 

Przy poszukiwaniu pracy ważne jest, aby wiedza była oparta o umiejętności praktyczne, które nasz kurs florystyczny zapewnia.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Placówka Kształcenia Ustawicznego GoWork.pl zachęca do wzięcia udziału w kursie Florystyki I i II stopnia ze względu na największa liczbę godzin zajęć praktycznych przy najniższej cenie na rynku. Nasz kurs obejmuje kompleksową naukę z zakresu florystyki.

 • Program szkolenia został skonstruowany na podstawie zebranych doświadczeń wielu florystów i właścicieli kwiaciarni, dlatego stanowi unikatową formułę zbioru kompleksowych zagadnień z zakresu branży florystycznej.
 • Staramy się organizować kameralne grupy dzięki czemu każdy uczestnik może liczyć na indywidualne podejście lektora podczas 80% zajęć praktycznych.
 • Zapewnimy wszelkie materiały szkoleniowe i dbamy o to, aby jakość szkolenia była na jak najwyższym poziomie. Wszystkie składowe elementy szkolenia objęcie tą już w cenie kursu. W ramach szkolenia dostępne są materiały w postaci książki, skryptu, tabletu (opcjonalnie), narzędzia do pracy, roślinność, naczynia, kryzy, florety itp. Materiały (oprócz tabletu) wliczone są w standardową cenę kursu.
 • Cena szkolenia obejmuje także egzamin wewnętrzny oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Organizacja zajęć

Kurs florystyczny I i II stopnia trwa 100 h dydaktycznych (45 min.) i proponowany jest w trybie:

 • dziennym – I i II stopień szkolenia trwa 10 dni roboczych, gdzie zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz 8.00-15.30 (godziny mogą ulec zmianie zgodnie z harmonogramem ćwiczeń praktycznych i wizyt na giełdzie kwiatowej).
 • weekendowym – zajęcia w soboty i niedziele co tydzień w godz. 8.00-14.00 / 14.30-20.30 – zamiennie (godziny mogą ulec zmianie zgodnie z harmonogramem ćwiczeń praktycznych i wizyt na giełdzie kwiatowej).
GoWorkzatrudnia ponad 200 wykładowców w całym kraju. Naszych trenerów możemy pochwalić za duże doświadczenie nie tylko w prowadzeniu szkoleń, ale również za doświadczenie praktyczne w dziedzinach, z których prowadzą warsztaty. Dokładnie weryfikujemy ich kompetencje na etapie rekrutacji, a ich umiejętności, wiedza i przygotowanie są oceniane w ankietach po szkoleniowych przez uczestników szkoleń.

Jak dokonać rejestracji na kurs

l

Po wybraniu terminu i kliknięciu linku "zapisz się", otworzy się Państwu formularz zgłoszeniowy. Po dokładnym wypełnieniu formularza klikamy na ikonkę "zapisz" na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były zgodne z rzeczywistością, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomu i zaświadczenia dla uczestników.

Z

Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja (z regulaminem można zapoznać się w tym momencie, można, też później, ponieważ załączany jest do umowy - zgłoszenie).

 Po poprawnym procesie rejestracji automatycznie, na podany adres mailowy zostanie wysłana umowa zgłoszenia oraz regulamin. Prosimy o ich podpisanie i odesłanie mailem, faksem lub pocztą tradycyjną

Wpłata zaliczki (lub całości kwoty) na podany w umowie- zgłoszenie numer rachunku bankowego gwarantuje pewne miejsce na liście uczestników szkolenia.

Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.

Ponieważ stawiamy na małe grupy, liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń!!!

Terminy oraz zapisy

Wybierz miasto

Kurs florystyki I i II stopnia 100h - kurs dzienny

Szkolenia odbywają się na podstawie harmonogramu ustalonego przez koordynatora. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w przedziale godzinowym 8:00 - 14.30
MiejsceTermin Wersja standardowa
Krakówod 2024-09-09
do 2024-09-27
Cena: 1599
Zapisz się
Poznańod 2024-09-09
do 2024-09-27
Cena: 1599
Zapisz się
Warszawaod 2024-09-09
do 2024-09-27
Cena: 1599
Zapisz się

Kurs florystyki I i II stopnia 100h - kurs weekendowy

Szkolenia odbywają się na podstawie harmonogramu ustalonego przez koordynatora. Zajęcia prowadzone są w przedziale godzinowym 8:00 - 20:30 (np. 8:00 - 14:00, 14:00 - 20:00).
MiejsceTermin Wersja standardowa
Lublinod 2024-09-14
do 2024-10-13
Cena: 1599
Zapisz się

Kurs florystyki I stopnia 60h - kurs weekendowy

MiejsceTermin Wersja standardowa
Wrocławod 2024-09-14
do 2024-09-29
Cena: 899
Zapisz się

Kontakt do koordynatora kursu

Kamila Gajo

Kamila Gajo

Koordynator

Tel.: (22) 622 13 09 wew. 2
Kom.: 530725113
[email protected]

godziny pracy 9:00-17:00

Informacja RODO
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Bona24 sp z. o.o (ul Modlińska 184A, 03-119 Warszawa)
 2. Przestrzeganie zasad ochrony danych nadzoruje wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez [email protected]
 3. Pani / Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych prawnie uzasadniony interes – udzielenie odpowiedzi na wiadomość).
 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty przetwarzające dane na podstawie zawartej z Administratorem umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym firmy informatyczne a także podmioty upoważnione do odbioru danych na podstawie przepisów prawa.
 5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Po tym okresie przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowanie danych lub przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń
 6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługują Pani / Panu następujące prawa:
  • prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
 7. Podanie przez Panią / Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu, o którym mowa w pkt 3.