Kurs profesjonalnego baristy 30h

od 1099 pln

Jeżeli lubisz kawę i jesteś jej pasjonatem… Jeżeli planujesz rozpocząć lub niedawno zacząłeś pracę w kawiarni i chcesz podjąć swoje kwalifikacje, to nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

Program kursu

Część teoretyczna:

N

Kawa - historia, roślina, sposoby przyrządzania

N

Barista jako zawód

N

Sprzęt baristy

N

Przygotowanie espresso w teorii – zasada 4M

N

Alternatywne sposoby parzenia kawy

Część praktyczna:

N

Przygotowanie espresso, espresso doppio, ristretto, lungo

N

Pienienie mleka

N

Przygotowanie napojów kawowych z mlekiem

N

Omówienie i wykorzystanie dodatków do kaw

N

Latte art – sztuka „rysowania na kawie”

N

Dobra Praktyka Higieniczna

Pobierz aby zapoznać się
ze szczegółowym planem kursu

Gwarancja małych grup

od 6 do 12 osób

Materiały szkoleniowe

w postaci dodatkowego skryptu lub książki

Ćwiczenia praktyczne

to aż 80 % zajęć

FAQ pytania i odpowiedzi

Do kogo adresowany jest ten kurs?

Jeżeli lubisz kawę i jesteś jej pasjonatem… Jeżeli planujesz rozpocząć lub niedawno zacząłeś pracę w kawiarni i chcesz podjąć swoje kwalifikacje, to nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

Do czego przygotuje mnie ten kurs?

Jako uczestnik kursu baristycznego:

 • zapoznasz się z nowymi trendami sztuki baristycznej,
 • otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące receptur kaw,
 • poznasz aranżacje różnych rodzajów kaw sposoby ich ekspozycji, 
 • wykształcisz umiejętności sporządzania kawy i sposobów ich podawania,
 • poznasz praktykę zdobienia napojów latte art.
Jakie umiejętności nabędę po odbyciu tego kursu?
Po ukończeniu kursu dla baristy poznasz profesjonalne zasady parzenia kawy, rodzaje kaw, narzędzia pomocne do pracy czy historię kawy. Dzięki zajęciom praktycznym będziecie mieli Państwo możliwość poznania tajników przygotowania wszelkich napojów kawowych i zasad pracy na różnorakich rodzajów ekspresów. Umiejętności przygotowania kawy uzupełnisz o praktykę zdobienia napojów latte art – dowiesz się co zrobić, aby napój nie tylko zachwycał smakiem, ale i przyciągał wzrok.
Gdzie mogę pracować po ukończeniu kursu?
Kurs kelnerski przygotuje Cię do pracy w nowoczesnych i najbardziej ekskluzywnych restauracjach, salach bankietowych oraz zakładach gastronomicznych. Swoją karierę będziesz mógł rozwijać w takich miejscach, jak wielogwiazdkowe hotele, firmy cateringowe czy kawiarnie. Dzięki pełnemu przygotowaniu teoretycznemu i praktycznemu, sprostasz najwyższym oczekiwaniom pracodawców w Polsce i za granicą. O tym, jak bardzo potrzebni są wykwalifikowani kelnerzy świadczy nasza baza ofert pracy, która wręcz pęka w szwach! 
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
 • Firma GoWork.pl zachęca do wzięcia udziału w kursie baristycznym ze względu na 

  największą liczbę godzin szkoleniowych na rynku przy najniższej cenie. Posiadamy w pełni wyposażone sale szkoleniowe, współpracujemy z najlepszymi hotelami i restauracjami w całej Polsce, a uczestnikom gwarantujemy niezbędne materiały do nauki. 

 • Niezwykle doświadczona kadra wykładowców doskonale przygotuje uczestników do egzaminu oraz do przyszłej pracy. Dzięki pomocy doświadczonych  trenerów – baristów, uzyskasz solidną podstawę wiedzy teoretycznej oraz praktycznej na temat przygotowania zachwycającej kawy. Nie zabraknie również ciekawostek i innowacji ze świata kawy na arenie międzynarodowej. 
 • Zapraszamy na jedyne szkolenie, gwarantujące dwa certyfikaty poświadczające ukończenie kursu – wystawiane przez GoWork.pl 

 

Zajęcia praktyczne kursu baristycznego organizowane są w kilku miastach w Polsce. W Warszawie odbywają się w Akademii Gotowania Let’s Go Cook

Wykładowcy podczas trwania kursu chętnie dzielą się swoim bogatym doświadczeniem i udzielają praktycznych porad. Zawsze dostosowujemy harmonogram zajęć do uczestników – dogodne dni oraz godziny zajęć. Staramy się organizować kameralne grupy dzięki czemu każdy uczestnik może liczyć na indywidualne podejście lektora podczas 80% zajęć praktycznych.
Każdy uczestnik kursu profesjonalnego baristy przystępuje do egzaminu, po którym otrzyma zaświadczenie.
Certyfikaty
Zaświadczenie wydano

na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej

z dnia 18 sierpnia 2017r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych  (Dz. U. poz. 1632).
Organizacja zajęć
Kurs dla baristów trwa 30h dydaktycznych (45 min.) i proponowany jest w 2 trybach: dziennym (pon, wt, śr) – zajęcia odbywają się przeważnie w godzinach porannych. Szczegółowe godziny ustalane przed planowanym kursem. weekendowym (pt, sob i ndz) – zajęcia odbywają się w jeden weekend – Piątek od godziny 14, następnie w sobotę i niedzielę odbywają się zajęcia praktyczne. Po zdanym egzaminie uczestnik otrzymuje: zaświadczenie ukończenia kursu na wzorze zgodnym z Rozporządzeniem MEN z dnia 18.08.2017r. Materiały tradycyjne – cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych czy drukowanych skryptów lub innej, w zależności od ustaleń. Tablet – opcja płatna dodatkowo 350 zł. Cena zawiera 7- calowy tablet FreeMe x4 7. Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym lepszym od poprzedniego modelu Android 4.4 KitKat. Posiada między innymi: wydajny procesor Quad-core 1.0GHz, wbudowaną kamerę 0,3 Mpix, wbudowana pamięć flash 8 GB, pamięć RAM 512 MB, układ grafiki 3D, możliwość podłączenia Internetu WIFI, multimedia: AUDIO/WIDEO/FOTO. Gadżet po zakończeniu szkolenia przechodzi na własność kursantów.
GoWorkzatrudnia ponad 200 wykładowców w całym kraju. Naszych trenerów możemy pochwalić za duże doświadczenie nie tylko w prowadzeniu szkoleń, ale również za doświadczenie praktyczne w dziedzinach, z których prowadzą warsztaty. Dokładnie weryfikujemy ich kompetencje na etapie rekrutacji, a ich umiejętności, wiedza i przygotowanie są oceniane w ankietach po szkoleniowych przez uczestników szkoleń.

Jak dokonać rejestracji na kurs

l

Po wybraniu terminu i kliknięciu linku "zapisz się", otworzy się Państwu formularz zgłoszeniowy. Po dokładnym wypełnieniu formularza klikamy na ikonkę "zapisz" na dole tekstu. Ważne, aby podane dane były zgodne z rzeczywistością, ponieważ część z nich potrzebna jest do przygotowania dyplomu i zaświadczenia dla uczestników.

Z

Pamiętamy, aby przeczytać i zaakceptować regulamin. Bez tego nie będzie możliwa dalsza rejestracja (z regulaminem można zapoznać się w tym momencie, można, też później, ponieważ załączany jest do umowy - zgłoszenie).

 Po poprawnym procesie rejestracji automatycznie, na podany adres mailowy zostanie wysłana umowa zgłoszenia oraz regulamin. Prosimy o ich podpisanie i odesłanie mailem, faksem lub pocztą tradycyjną

Wpłata zaliczki (lub całości kwoty) na podany w umowie- zgłoszenie numer rachunku bankowego gwarantuje pewne miejsce na liście uczestników szkolenia.

Oficjalnym zaproszeniem na kurs jest harmonogram szkolenia wysyłany mailem najpóźniej 1 dzień przed przystąpieniem do szkolenia.

Ponieważ stawiamy na małe grupy, liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń!!!

Terminy oraz zapisy

Wybierz miasto

Kurs profesjonalnego baristy. Sztuka tworzenia kawy. 30h - kurs dzienny

MiejsceTermin Wersja standardowa
Białystokod 2024-09-16
do 2024-09-19
Cena: 1099
Zapisz się
Wrocławod 2024-09-09
do 2024-09-12
Cena: 1099
Zapisz się

Kurs profesjonalnego baristy. Sztuka tworzenia kawy. 30h - kurs weekendowy

MiejsceTermin Wersja standardowa
Katowiceod 2024-09-14
do 2024-09-22
Cena: 1099
Zapisz się

Kontakt do koordynatora kursu

Kamila Gajo

Kamila Gajo

Koordynator

Tel.: (22) 622 13 09 wew. 2
Kom.: 530725113
[email protected]

godziny pracy 9:00-17:00

Informacja RODO
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Bona24 sp z. o.o (ul Modlińska 184A, 03-119 Warszawa)
 2. Przestrzeganie zasad ochrony danych nadzoruje wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez [email protected]
 3. Pani / Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną za pomocą formularza kontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych prawnie uzasadniony interes – udzielenie odpowiedzi na wiadomość).
 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty przetwarzające dane na podstawie zawartej z Administratorem umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym firmy informatyczne a także podmioty upoważnione do odbioru danych na podstawie przepisów prawa.
 5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Po tym okresie przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowanie danych lub przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń
 6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługują Pani / Panu następujące prawa:
  • prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
 7. Podanie przez Panią / Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu, o którym mowa w pkt 3.